Wagi Liczące

Basic Count PL

Charakterystyka ogólna
Waga Basic Count PL jest elektroniczną wagą pomiarową zaliczaną do grupy tzw. wag niekalkulacyjnych - zwanych potocznie wagami kontrolnymi. Waga Basic Count PL ma nieduże wymiary, kompaktową i funkcjonalną obudowę oraz szalkę ze stali nierdzewnej. Posiada jeden czytelny i podświetlany wyświetlacz LCD umieszczony w korpusie wagi. Konstrukcja wagi Basic Count PL chroni gniazdo interfejsu i wnętrze przed przypadkowym zalaniem mechanizmów wagi cieczą.
Waga Basic Count PL jest standardowo wyposażona w akumulator zapewniający jej poprawną pracę w sytuacji czasowego braku zasilania sieciowego (nawet do 100 godzin przy optymalnych warunkach eksploatacji - zgodnie z warunkami określonymi w instrukcji użytkownika).
Dodatkowym, opcjonalnym wyposażeniem wagi Basic Count PL może być tzw. szalka foremkowa ze stali nierdzewnej, przeznaczona do ważenia produktów "luzem" (np. sypkich, drobnych itp.), jak i wilgotnych.

Przeznaczenie i zastosowanie
Waga Basic Count PL znajduje zastosowanie w placówkach handlowych różnej wielkości, począwszy od targowisk lub bazarów, małych sklepów, poprzez średnie i duże obiekty, na supermarketach i hipermarketach kończąc - w zależności od intensywności procesów ważenia towarów na danym stoisku. Waga Basic Count PL ma także zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, laboratoriach, pracowniach szkolnych, dydaktycznych i naukowych, biurach (np. do kontrolnego pomiaru masy wysyłanej korespondencji) oraz wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba dokładnego pomiaru masy (waga Basic Count PL jest wagą pracującą w dwóch zakresach ważenia).
Waga Basic Count PL posiada funkcje liczenia (przeliczania) ilości sztuk detali o jednakowej masie, wyznaczania masy 1 szt. detalu na podstawie ważonej partii towaru lub tylko kontrolnego ważenia (przeważenia) towaru (partii towarów) o określonej masie i z zadaną dokładnością tego pomiaru.
Waga Basic Count PL, w trybie pracy tzw. wagi kontrolnej, sytuowana jest np. na stoiskach owocowo-warzywnych. Może także stanowić uzupełnienie stanowiska kasowego. Jest przeznaczona również do wspomagania konfekcjonowania towarów w sklepach, hurtowniach lub magazynach oraz zakładach produkcyjnych i gastronomii.
W trybie pracy tzw. liczenia sztuk, znajduje szerokie zastosowanie w placówkach handlowych do konfekcjonowanej sprzedaży detali (np. dekoracyjnych, montażowych itp.) o jednakowej masie.
W trybie pracy tzw. ważenia towarów o określonej masie i z zadaną dokładnością, znajduje zastosowanie na tzw. liniach produkcyjnych lub kontrolnych w zakładach przemysłowych i zakładach przetwórstwa żywnościowego różnych branż (np. mięsnej - ubojnie, masarnie oraz piekarniczej i mleczarskiej), jak i w gastronomii.


Współpraca z urządzeniami zewnętrznymi
Waga Basic Count PL posiada standardowy interfejs komunikacyjny RS-232C i może współpracować z różnymi kasami fiskalnymi, terminalami POS oraz innymi urządzeniami peryferyjnymi. Automatyczne przesyłanie przez wagę wyniku ważenia eliminuje błędy jego ręcznego wprowadzania. Wynik ważenia może być przesyłany do urządzeń rejestrujących poprzez naciśnięcie klawisza wagi, kasy, terminala POS lub automatycznie (po tzw. ustabilizowaniu się szalki) albo w sposób ciągły.
Dla wagi Basic Count PL przygotowano i zapisano na stałe w jej pamięci zestaw protokołów komunikacyjnych dostosowanych do urządzeń różnych producentów.


Cechy i zalety użytkowe
Zasadniczą cechą i zaletą wagi Basic Count PL jest możliwość jej eksploatowania, zgodnie z przepisami metrologicznymi i legalizacją wg przepisów UE, w trzech trybach (funkcjach) pracy:

dokładnego pomiaru masy,
liczenia (przeliczania) ilości sztuk detali o jednakowej masie czy wyznaczania masy 1 szt. detalu na podstawie ważonej partii towaru,
kontrolnego ważenia (przeważenia) towaru (partii towarów) o określonej masie i z zadaną dokładnością tego pomiaru.


Ponadto cechy i zalety wagi Basic Count PL to m.in.:

wykonanie z najwyższej jakości materiałów,
stabilny i odporny na drgania oraz przeciążenia układ pomiarowy,
szalka standardowa i opcjonalna ze stali nierdzewnej, spełniającej wymogi sanitarne i kryteria dopuszczenia do kontaktu z żywnością,
możliwość ograniczenia dostępu do funkcji wagi oraz jej programowania przez wprowadzenie hasła,
wskaźnik poziomu naładowania akumulatora,
energooszczędność (możliwość wygaszania wyświetlacza),
automatyczne zerowanie pustej szalki,
blokada masy jednostkowej,
po 20 pamięci dla: tar jednostkowych, mas jednostkowych i zadanych przedziałów ważenia,
wygodna, prosta i szybka obsługa,
łatwość utrzymania w czystości.

Rodzaj obudowy: płaska
Zakres ważenia: 6/15 kg
Wartość działki elementarnej
i legalizacyjnej: 2/5 g
Klasa dokładności: III
Tara: -3 kg
Wyświetlacz: 1 x LCD, podświetlany
Klawiatura: 17 przycisków
Zasilanie: zasilacz zew. (in: 220/230V~/50Hz/60mA; out: 12V-/500mA)
Zasilanie akumulatorowe: 6V, 10A
Pobór mocy: w zakresie: (0,5 - 12)W
Wymiary:
(wysokość/głębokość/szerokość) (150/350/400) mm
Zakres temperatur pracy: -10° C ... +40° C
Interfejs komunikacyjny: RS232C


CENA SUGEROWANA : 1089 ZŁ netto - minus RABAT


Wersja do druku